NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL            KRÓLUJ NAM CHRYSTE            PANIE JEZU BĄDŹ PANEM MOJEGO ŻYCIA

 
 • 4.jpg
 • 12.jpg
 • 9.jpg
 • 11.jpg
 • 2.jpg
 • 7.jpg
 • 10.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 3.jpg
 • 1.jpg
 • 8.jpg
 • 13.jpg

Radio Maryja, 2012-02-03

Drodzy Przyjaciele! 
Rodzino Radia Maryja! 
Wszyscy, którym droga jest wolność!

Bóg zapłać za zrozumienie i solidarną pomoc w uzyskaniu miejsca na multipleksie dla Tv Trwam. Dziękujemy najpierw pasterzom Kościoła Katolickiego, Radzie Stałej Episkopatu, poszczególnym księżom kardynałom, arcybiskupom i biskupom. Dziękujemy poszczególnym diecezjom, a jest ich coraz więcej łączących się w naszym staraniu o miejsce na multipleksie. Dziękujemy księżom proboszczom, duszpasterzom, osobom konsekrowanym, różnym organizacjom katolickim i świeckim, indywidualnym, ofiarnym rycerzom tej sprawy. Nowa jakość i nowa radość, to uchwały różnych rad i różnych szczebli osiedli, gmin, miast. Te rady rozumieją, iż wolność mediów, wolność także dla mediów katolickich to społeczny wspólny interes.

Dziękujemy za tę solidarność w dobrym. 
Prosimy dalej o zbieranie podpisów pod protestem do KRRiT, która nie dając nawet jednego miejsca dla Tv Trwam na multipleksie dla dużo ponad 90 % katolików i Polaków pokazuje właściwie gdzie jesteśmy i o co tu chodzi. Natomiast jeden z medioznawców polskich motywację, iż nie jesteśmy wiarygodni finansowo, tak określa: "KRRiT wartościuje kapitał. Pieniądze z hazardu i kasyn z szulerni uznaje za pewniejsze i stabilniejsze niż złotówki z wpłat wielu tysięcy polskich obywateli".

Patrząc na to co dzieje się teraz w Ojczyźnie, jak decydenci idą w wielu dziedzinach w zaparte, nie licząc się z obywatelami, z ich potrzebami i protestami. Jak czekają na zmęczenie i przeprowadzenie swego. A występując wbrew wolności słowa domykają system, przy tym wykorzystują liczne media, by nas zatomizować i stosują tu technikę kreowania wroga.

Raz po raz do wrogów wynoszą ludzi Kościoła i prawdziwych patriotów. Warto o tym pomyśleć. Warto pomyśleć, jak w przeszłości twórcy totalitaryzmów opanowywali media i jakie były skutki monopolizacji mediów. Co robić? Oczywiście pozostaje nam modlitwa. Pan Bóg jest silniejszy. Maryja jest silniejsza od kolubryn nieprzyjaciela, tak jak było kiedyś w Częstochowie. Pozostaje modlitwa o merytoryczny dialog społeczny z poszanowaniem każdego obywatela, o zwycięstwo prawdy w miłości. O to bardzo prosimy i prosimy dalej o zbieranie podpisów pod protestem do KRRiT. Wzory list możecie Państwo znaleźć w Naszym Dzienniku i na stronie Radia Maryja www.radiomaryja.pl.

Prosimy by kopie tych protestów wysyłanych do KRRiT przesyłać do Radia Maryja w Toruniu (ul. Żwirki i Wigury 80). Prosimy też o rozmowy miedzy sobą o tym co dzieje się także w sprawie wolności i wolności mediów. Poza tym pamiętajmy kto czyni dobro lub szkodzi. Przecież będą następne wybory. Obyśmy wszyscy dojrzeli do odpowiedzialnego traktowania naszej Ojczyzny, wspólnego dobra. Zapamiętajmy też, że ludzi w KRRiT, pięciu decydentów są z nadania prezydenta Rzeczpospolitej i partii PO, SLD i PSL. Bóg zapłać i Szczęść Boże. Alleluja i do przodu! Nie poddajemy się i oddajemy sprawę Matce Najświętszej, a po niej Wam wszystkim. Bóg zapłać! 

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR 
Dyrektor Radia Maryja 

 

Kochana Rodzino Radio Maryja, Drodzy Przyjaciele

W Polsce zmienia się technika nadawania. Przechodzimy z tzw. telewizji analogowej na nadawanie cyfrowe. Rewolucja cyfrowa tzw. cyfryzacja jest porównywalna do rewolucji w technice, nauce po wynalezieniu energii elektrycznej. W tej chwili w miejsce jednego kanału analogowego może być osiem kanałów cyfrowych. Proszę sobie wyobrazić, ile będzie kanałów telewizyjnych. Tymczasem okazuje się, że są one rozdawane pomiędzy nadawców liberalno- lewicowych. Katolicy, których w Polsce jest ponad 90%, nie maja ani jednego miejsca na multipleksie. Nie mają możliwości takiego nadawania, by w każdym polskim domu można było odbierać drogą cyfrową. Upominamy się o to, widzimy dyskryminację.

Prosimy Was najpierw o modlitwę, żeby w Polsce nie było wykluczania i dyskryminacji, ale były szanowane prawa każdego obywatela, zachowana wolność słowa i wolność wypowiadania się. Monopolizacja w mediach brzmi bardzo groźnie i jest niebezpieczna na przyszłość. Mieliśmy takie przykłady w historii, to robił system komunistyczny, to robił również inny system. Otóż w 1933 roku doszedł "ktoś" do władzy i postarał się o wiele radiowych stacji nadawczych. Rozprowadził też wśród swoich ziomków wiele milionów odbiorników radiowych, nastawionych tylko na jego częstotliwość, na jego stacje. I co się stało z narodem, który wydał wielu świętych, wielu uczonych, wielu ludzi sztuki, wybitnych naukowców? Zobaczcie co się z nim stało. Zobaczcie jak ten naród został uprowadzony. To zrobiła propaganda. Do tego doprowadziło zmonopolizowanie mediów.

Zobaczmy co się u nas dzieje, jak mało jest mediów alternatywnych. Jak mało mediów prawicowych, patriotycznych i katolickich. Stąd takie, a nie inne myślenie Polaków. Można to porównać do wydarzeń z czasów systemów totalitarnych. Co stało się z tamtymi narodami? Czy to na wschodzie, czy na zachodzie. Ile zła miało miejsce na skutek tych systemów.

Potrzebne są media! Bez mediów jesteśmy niemi! Ale jeżeli będą tylko media liberalno- lewicowe Polacy staną się wymanipulowani. Tak się stanie bez mediów alternatywnych. Tym bardziej prosimy Was, bardzo Was prosimy o dalsze poparcie, o modlitwę, o zbieranie podpisów. Niech to będzie wielkie narodowe referendum. Czy chcemy wolności, czy nie chcemy? Czy chcemy pluralizmu, czy nie chcemy? Chodzi oczywiście o protesty do KRRiTV. Wzory listów możecie Państwo znaleźć w "Naszym Dzienniku" i na stronie Radia Maryja: www. radiomaryja.pl.

Prosimy, by kopie tych protestów wysyłanych do KRRiT, przesyłać do Radia Maryja w Toruniu (ul. Żwirki i Wigury 80). Prosimy o to, aby nie było niejasności, ile tych protestów doszło do KRRiTV i kto te protesty wysyłał.

Listy wysyłają przeróżne organizacje, za co szczególnie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim, począwszy od pasterzy Kościoła, od Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Dziękujemy wszystkim księżom, kardynałom, arcybiskupom, biskupom. Dziękujemy organizacjom świeckim, parafiom, Akcji Katolickiej. Dziękujemy wszystkim. Śpieszmy się, bo tych miejsc na multipleksach jest już niewiele.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR 
Dyrektor Radia Maryja 

Polecamy